Balinalar Yoğun Satışa Başladı! 2 Altcoin İçin Sırada Ne Var?

Kripto para dünyasında bugün iki altcoin için önemli gelişmeler var. Üstelik yoğun satış dalgasına maruz kaldılar. Detaylara bakalım.

Altcoin PERP yoğun satış içerisinde

Altcoin PERP piyasanın durgun olduğu bir zaman diliminde önemli bir yükseliş kaydetti. Fiyat %100’ün üzerinde arttı. Ancak meteorik kazançlar, zeki kripto para yatırımcılarının ve meraklılarının dikkatini çekerek gözden kaçmadı.

Diğer taraftan altcoin’in yükselişi birçok kişi için zenginlik biriktirmeye devam ediyor. Ayrıca belirsizlik içinde bir durum da ortaya koyuyor. Buna göre saygın bir veri sağlayıcısı olan Look On-Chain, şaşırtıcı bir gelişmeye ışık tutuyor. PERP Vakfı’nın son fiyat artışlarının ardından Binance borsasında satış başlatma kararı dikkat çekiyor.

Perp Vakfından satış dalgası

Lookonchain verilerine göre Perpetual Protocol Foundation Wallet önemli sayıda altcoin PERP’i hareket ettirdi. PERP’in fiyatında bir artış yaşanmadan yalnızca üç saat önce Binance’e 903 bin PERP gönderdi. Gönderilen PERP’in rakamsal karşılığı 691 bin dolar.  

Mart ayından Ağustos ayına kadar vakfın cüzdanı periyodik olarak PERP tokenlerini Binance’e yatırıyor. Şimdiye kadar 4.6 milyon dolara eşdeğer 7 milyon adet PERP tokeni Binance’e taşınmış durumda.

Balinalardan altcoin PEPE hareketi: Zararına satılar

Kripto para sektörünün popüler meme coinlerinden biri olan PEPE, son aylarda kendisini çalkantılı sularda buldu. Ayrıca önemli bir düşüşe tanık oldu. Token şu anda, PEPE topluluğunu sarsan bir dizi rahatsız edici olayın sonuçlarıyla boğuşuyor. Diğer taraftan son zamanların en düşük seviyelerinde seyrediyor. Sorun, PEPE geliştirme ekibinin beklenmedik bir hamle yaparak minimum imza gereksinimini 8’den 2’ye düşürmesiyle başladı. Bu kararı, PEPE tokenlerinin çeşitli borsalara büyük ölçekli transferi izledi.

Bu eylemler, bir zamanlar gelişen altcoin’de şok dalgaları yaratıyor. Ayrıca değerinde keskin bir düşüşü tetikliyor. İşleri daha da kötüleştiren gelişmeler de söz konusu oldu. Buna göre altcoin PEPE ekibinin bazı üyeleri borsalara aktardıkları tokenleri sattılar. Buna göre durumdan faydalanmayı tercih ettiler. Bu hareket yatırımcı güvenine ağır bir darbe indirdi. Ayrıca projeyi kargaşa içinde bıraktı. Bu arada, fiyat artışı beklentisiyle PEPE satın almış olan balinalar, kendilerini hâlâ kâr etmeyi bekleyen tehlikeli bir konumda buldular.

PEPE balinaları kayıplarla boğuşuyor

Güvenilir bir kripto para birimi içgörü kaynağı olan Lookonchainden gelen son veriler rahatsız edici bir gelişmeyi ortaya koyuyor. Çalkantılı dönemde PEPE piyasasına giren bir balina, kısa bir süre önce zararına satış yapmayı tercih etti.  Lookonchain ilgili balinanın Binance’e 15 trilyon adet PEPE yatırdığını ifade ediyor. Buna göre yatırılan tutarın rakamsal karşılığı 1.2 milyon dolar.

Ayrıca balinanın 242 bin dolar zarar etmesi söz konusu. Bu balina 24 Ağustos’ta o zamanki rakamsal karşılığı 1,45 milyon dolar olan 1,5 trilyon altcoin PEPE satın almıştı. Kriptokoin.com olarak baktığımızda neticede iki önemli altcoin projesinde yoğun satışların olduğunu görüyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x