Burhaniye Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nce ilçenin dört bir yanında çalışmalar devam ediyor

Şahinler Mahallesi’nde tarımı desteklemek için; arazi ve zeytinliklere geçiş yollarına beton büz ile menfez yapımı  yapan Burhaniye Belediyesi, malzemeli yol yapımı ile köylüye rahat bir nefes aldırdı.

Hisar Mahallesi’nde ise; ulaşımı kolaylaştırmak adına, mahallenin girişine yeni yol açıldı. Kırsala hizmetin aralıksız sürdüğü belediye hizmetlerinde programların yanı sıra ani gelişen durumlarda da ivedilikle müdahale ediliyor. Pelitköy Mahallesi’nde  yağmurlardan dolayı bozulan çevre yolu malzeme ile düzenlenirken, yıkılan istinat duvarı da onarıldı.

Halkın istekleri doğrultusunda çalışma programının hazırlandığını belirten Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, “Burhaniye’mizin her bir karışı bizim için çok kıymetli. İlçemiz sınırlarında tüm sorumluluklarımızı eksiksiz yerine getirmek en büyük amacımız. Bu doğrultuda ilçenin her bir noktası için çalışıyoruz. Doğal afetlerle bozulan yollardan altyapı çalışmaları ile bozulan yollara, yeni açılması gereken yollardan eskimiş yollara hepsini planlıyor ve yapıyoruz. Özellikle kırsal mahallelerimizde arazi ve zeytinliklere geçiş yollarının köylüler için öneminin farkında olarak hassasiyetle bu işleri yürütüyoruz” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x