Özgür Özel seçim stratejisini açıkladı

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, “Bu seçimin stratejisi elbette şöyle olacak: Yaptığımızı doğru anlatacağız, övünmeyi bileceğiz. Umudu örgütleyeceğiz. Geçmişte örgütlediğimiz umudun nasıl başarıya dönüştüğünü anlatacağız” dedi.

CHP Genel Başkanı Özel, parti genel merkezinde açılışını Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in yaptığı Yerel Yönetimler Çalıştayı’na katıldı.

Özel, partililere yaptığı konuşmada, 31 Mart seçimlerinin stratejisine ilişkin, “Bu seçimin stratejisi elbette şöyle olacak: Yaptığımızı doğru anlatacağız, övünmeyi bileceğiz. Umudu örgütleyeceğiz. Geçmişte örgütlediğimiz umudun nasıl başarıya dönüştüğünü anlatacağız, iyi örneklerde örneğin dayanışma belediyeciliğinde çok önemli başarılar elde ettik. Başarılar elde ettiniz. Dirençli kentler konusunda çok önemli hazırlıklarımız var. Başarılı uygulamalar var, eksikliklerimiz var. Bu konuları mutlaka çok doğru anlatacağız” ifadelerini kullandı.

“Bizi buraya getiren seçmen değişmedi”

 “Tekrarın gücünden yararlanmak gerekiyor”

“Türkiye İttifakı veya Bursa ittifakı kimlerden oluşuyor” diye soran Özel, kendi sorusuna cevaben siyasi partilerden oluşmadığını kaydederek, “Şehrini seven insanlardan oluşuyor. Dürüst insanlardan, iyi insanlardan, cesur insanlardan oluşuyor. Şehrini seven ve şehrinin değerlerini korumak isteyen insanlardan oluşuyor. Başarıyı takdir edenlerden oluşuyor. Liyakate ödül verenlerden oluşuyor. Sonuçta şehrini, kendini sevenlerden oluşuyor. Belki gelecek sefer bir başka siyasi partiye oy verebilir ama bu seçimde kararı, ‘İsraftan yana değil, yolsuzluktan yana değil, aksine bunu ortadan kaldıranlardan, hizmeti bize sunanlardan yana oluyor’ demek lazım. ‘Her bildiğimizi herkes biliyor’ diyor. Tekrarın gücünden yararlanmak gerekiyor. Usanmadan, yılmadan tekrar etmek gerekiyor” dedi. 

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e teşekkürlerini ileten Özel, “İyi ki var, iyi ki bizimle birlikte. Bundan sonraki 5 yıl esas Cumhuriyet Halk Partisi’nin, yetki bize verilirse nasıl yapabiliyoruz ne kadar organize ve ne kadar birlikteyiz? Bunu göstereceği 5 yıl olacak” açıklamasında

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x