Steam’de Haftanın En Çok Satanları: Biz TL’ye Veda Ederken Dünya Neler Oynadı?

Malumunuz, dünyanın en popüler dijital oyun platformlarından olan Steam TL para birimini platformundan kaldırdı ve Türk oyuncular olarak artık dolarla alışveriş yapmak zorundayız. Peki biz bu haber ve etkileriyle uğraşırken geride bıraktığımız haftada dünya genelindeki oyuncular en çok neler oynadı?

1. Listenin ilk sırasında ellere olup da bize hala olmayan Steam Deck var.

Valve’ın el konsolumsu bilgisayarı kısa sürede büyük bir başarı yakalayarak donanım cephesinde ilk kez Valve’ın yüzünü güldürdü. Neredeyse tüm Steam kütüphanesini akıcı bir biçimde oynatabilen Steam Deck geçtiğimiz hafta platformun dünya genelinde en çok gelir elde eden ürünü olmayı başardı.

2. İkincilik koltuğundaki isim ise şaşırtmıyor.

Kısa bir süre önce efsaneler efsanesi CS:GO’ya veda edip yine oynaması tamamen ücretsiz olan Counter-Strike 2 ile tanışmıştık. İlk çıktığında bolca eleştiri yağmuruna tutulmuş olsa da CS2 nihayet yorumlarını çok olumlu seviyesine çekmeyi başarmanın yanında geçtiğimiz haftaya göre bir sıra da yükselişte.

3. Keşke aynı şeyleri Call of Duty: Modern Warfare 3 için de söyleyebilseydik…

Bu haftanın üçüncü sırasında geçen haftaya göre bir sıralık düşüşle Call of Duty yer alıyor. Serinin tüm oyunları için bir merkez görevi göre Call of Duty’nin burada olma sebebi ise elbette çoğunlukla yeni çıkmış olan Call of Duty: Modern Warfare 3. Hem oyuncular hem de eleştirmenler tarafından yerden yere vurulmasına karşın oyun yine de çok satanlar listelerinin en tepelerinde.

4. Beklenmedik bir popülerlik yakalayan Lethal Company de listenin üst basamaklarında.

‘Son yıllar ne çok co-op korku oyunu yaptı be’ diyorsanız bu furyanın sonunun hala gelmediğinin en iyi kanıtlarından biri Lethal Company. Yine ekibimizi toplayıp yine canavarlara karşı hayatta kalmaya çalıştığımız oyun retro grafikleri ile dikkat çekiyor.

5. PUBG: Battlegrounds sallansa da yıkılmadı.

Geçtiğimiz haftaya göre dört sıra birden düşmüş olsa da oynaması tamamen ücretsiz olan PUBG: Battlegrounds yine de kendini ilk beş içerisine atmayı başardı. Battle royale türünün modasının hala geçmediğini bir kez daha gösteren oyun hala iddiasını dakoruyor.

Listenin geri kalanı ise şöyle:

  • Baldur’s Gate 3

  • MahjongSoul

  • Lost Ark

  • Ramnant II

  • Naraka: Bladepoint

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x