Uzman Görüşü: Bu 5 Altcoin’in 50X Potansiyeli Var!

Piyasa analistlerine göre, bu kripto paralardan bazılarının değeri fazlasıyla düşük. Ortaya çıkan projeksiyonlar bu paraların önemli kazançlar elde etmesini sağlıyor. Kripto uzmanı Sam Wisdom Raphael, önümüzdeki boğa koşusunda takdire şayan bir performans sergileyebilecek 1 doların altındaki 5 altcoin paylaşıyor.

İlk sıradaki altcoin: VeChain (VET)

VET, aynı adı taşıyan kurumsal Blockchain’in yerel tokeni. VeChain’in potansiyeli, protokolün arkasındaki ekip tedarik zinciri endüstrisindeki erişimini genişletmeye devam ettiği için fazla. VeChain, geçtiğimiz Eylül ayında başlayan bir önceki piyasa yükselişi sırasında büyüme potansiyelini gösterdi. VET, 2023 Aralık’ta üç ay içinde %146’lık bir artışla 0,03877 dolar gibi yüksek bir değere ulaştı. Bağlam açısından, BTC aynı zaman dilimi içinde yalnızca %72 artış gösterdi.

Bir önceki yılın dördüncü çeyreğindeki etkileyici performansına rağmen VET, piyasa genelinde devam eden türbülansa karşı bağışıklık kazanamadı. Altcoin, şu anda 0,0289 dolardan el değiştiriyor. VeChain, 2023 Aralık’taki en yüksek seviyesine kıyasla %22 düşüşte. Bununla birlikte, özellikle Blockchain’in son kilometre taşlarıyla iyimserlik yüksek kalmaya devam ediyor. VeChain kısa süre önce Walmart ile 200 milyon işlem kilometre taşını açıkladı. Analistler, daha geniş piyasa boğa evresine girmeye hazırlanırken VET için yükseliş göstergeleri de belirledi.

İkinci sırada Flare (FLR) geliyor

Flare, şu anda piyasadaki genel eğilime karşı koyuyor. Bu nitelikteki çok az sayıdaki ana akım kripto varlıklarından biri. Özellikle, çoğu altcoin ya yılın başından bu yana düşüşte ya da çok hafif kazançlar gördü. BTC yılbaşından bugüne yalnızca %1,7 artış gösterdi. Lider altcoin Ethereum (ETH) %1,13 gibi yetersiz bir oranda değer kazandı. Buna karşılık, Flare yılbaşından bugüne %49 gibi muazzam bir artış gösterdi. Bu da Flare’i bu yıl en çok kazanan ana akım varlıklar arasına sokuyor. İlginç bir şekilde, token şu anda 0,02624 dolardan el değiştiriyor. Böylece, geçen Kasım ayından bu yana %151 artış gösterdi.

Flare, Google’ın geçen ay resmi olarak bir Flare Network altyapısı sağlayıcısı olmasıyla birlikte bu yıl bazı yükseliş başarıları da kaydetti. Bu arada FLR tokenı nispeten yeni. Sonuç olarak, henüz meteorik kazanç dönemini kaydetmedi. Yatırımcılar, yaklaşan boğa koşusunun bu hamle için zemin hazırlayabileceğinden emin.

Listeye Algorand (ALGO) ile devam ediyoruz

Algorand bir önceki ay yaşanan düzeltmenin en büyük kurbanlarından biriydi. Token, Eylül ayından Aralık 2023’e kadar %171’lik etkileyici bir yükseliş gösterdi. Böylece, dokuz ayın en yüksek seviyesi olan 0,2532 dolara ulaştı. Bununla birlikte, Ocak 2024’teki düzeltme büyük kayıpları tetikledi.

Algorand sonunda Ocak ayını %28’lik büyük bir düşüşle kapattı. Bu nedenle ayın en büyük kaybedenlerinden biri oldu. Bununla birlikte, düzeltmenin ortasında ALGO, 0,1486 dolarlık önemli direnç noktasını yeniden test etti. Altcoin, bu bölgeyi bir sonraki piyasa yükseliş trendinde önemli kazançlar için bir sıçrama tahtası olarak kullandı. Bu taban, Aralık 2022’den bu yana en düşük değerini temsil ediyor. Algorand bu ay şimdiden %2,8 artışla 0,1633 dolardan işlem görüyor. Geçtiğimiz Kasım ayında, analist EGRAG, ALGO tarafından oluşturulan yükseliş W yapısını vurgulamış ve nihai olarak 7,5 dolara yükseleceğini öngörmüştü.

Dördüncü sıradaki altcoin: XDC Network (XDC)

XDC Network (XDC) tokenı kendi benzersiz rotasını çiziyor gibi. Bu model, varlığın piyasa genelindeki yükseliş trendlerini kaçırdığı anlamına geliyor. Bununla birlikte, piyasa genel olarak düştüğünde önemli kazançlar kaydetmesini de sağladı.

XDC, BTC’nin %4 ve ETH’nin %4,02 düştüğü Temmuz 2023’te %85’lik muazzam bir artışa tanık oldu. O ay menkul kıymet olmayan bir varlık olarak yasal netlik kazanan XRP bile 0,93 dolara yükselmesine rağmen yalnızca %47 değer kazandı. XDC o dönemde en iyi performans gösteren varlıklardan biriydi. Ancak token, piyasa genelindeki son yükseliş trendinden faydalanamadı. XDC de bu yıl %25,85 düşüşle 0,04324 dolardan el değiştiriyor. Bu düşüş eğilimine rağmen XDC, bu yılın potansiyel en çok kazananlarından biri olarak konumlanıyor. Altcoin, piyasa rallisinin ortasında 2021’de %3.797 artış gösterdi.

Son sıradaki altcoin: Stellar (XLM)

Stellar (XLM), 2023’ün sonlarındaki önceki piyasa yükseliş trendinden tam olarak yararlanamayan varlıklardan biri. Bununla birlikte, bu durum potansiyelini etkilemedi. XRP’nin fiyat hareketlerini yakından yansıtan token, geçmişte benzer şekilde iç karartıcı bir performans kaydetti.

Özellikle, 2017 boğa piyasası sırasında XLM, boğa koşusu öncesi aşamada kötü bir performans sergiledi. BTC, Ekim 2016’da 572 dolardan Ocak 2017’de 1.152 dolara kadar %89 oranında yükselirken, Stellar aynı zaman diliminde devam eden modele benzer şekilde %0,46 oranında düştü. Bununla birlikte, 2017 boğa koşusunun zirvesinde XLM, Ekim 2016 fiyatından %32.943 artış gösterdi. Böylece, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,9381 dolara ulaştı. Bu arada Bitcoin, Ekim 2016’daki değerinden 2017’deki zirvesine yalnızca %1,775 oranında yükseldi. XLM’nin yükseliş trendi boğa piyasasının ilerleyen dönemlerinde başladı. Ayrıca, analistler bunun bu döngüdeki trend olacağını tahmin ediyor.

Makaledeki görüşler ve tahminler uzmana ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x